Barok Arp (Heybeliada)

Ünlü arpist Zeynep Öykü, barok müzik ile bestecilerin hayat öykülerini birleştirerek, bizleri yüzlerce yıl önceye götürüyor, müzikleri yaşayarak dinlememizi sağlıyor. Zeynep Öykü, Bach, Handel, Scarlatti ve Purcell gibi barok dönemin büyük bestecilerinin eserlerine solo arp ile hayat verirken, konuk sanatçı soprano Binnaz Tüter, bu bestecilerden arialarını seslendirecek.

Zeynep Öykü Kimdir?

Zeynep Öykü, arpa geleneksel yollarla başlamamış, arpa olan tutkusunun peşinde dünyayı gezerek tüm dünyadan farklı arp tekniklerini harmanlamış bir arpisttir.

Tek bir disipline bağlı kalmadan, Irlanda’da kelt arpistlerinin tekniklerini incelemiş, klasik arp okulunun en büyük isimleri olan Fransa’da Isabelle Perrin, Emmanuel Ceysson, Marie Pierre Langlamet, Hollanda’da Erika Waardenburg, Ernestine Stoop, Saskia Kingma ve caz arpisti Rosetty de Ruiter, Amerika’da doğaçlama müzik ustası Susan Allen ile çalışmıştır.

Bir müzisyen olarak bağımsız olmayı amaçlayan Zeynep Öykü, arp çalışmaları dışında Middlesex University’den Ses Mühendisliği alanında B.Sc diploması almış ve halen Berkelee’den bestecilik eğitimi almaktadır.


www.zeynepoyku.com
facebook.com/zeynepoykuharp
youtube.com/zeynepoyku