Arp mağazaları

Istanbul'da Lyon & Healy ve Salvi arplarını ithal eden Myna Müzik, Lyon & Healy ve Camac arplarını ithal eden IFS Müzik, Salvi, Aoyama ve Horngacher arplarını ithal eden Kuğu Müzik bulunmaktadır. Bu markalardan birini alacaksanız, direk ısmarlamak yerine bu kanallardan biri aracılığıyla almak gümrük ve kargo işlemleri açısından daha kolay olacaktır.

Istanbul'da arp teli satın almak

Arp telleri Myna Müzik' ve Kuğu Müzik'den alınabilmektedir.
Beşiktaş'daki Keylan Müzik isimli mağaza da arp teli satmakla birlikte, fiyatların yüksekliğinin yanı sıra bir çok kez doğru isimle tel istendiği halde yanlış tel verip bu yanlışta ısrar ettikleri için tavsiye edemiyorum.

Tabii gerek nota ve aksesuarlar, gerek farklı marka arpla olsun her istediğimizi bulamayabiliyoruz. Böyle durumlarda yurt dışından alışveriş yapmamız gerekiyor. İşte yurt dışından arp ve arp notası, teli ve diğer malzemeleri ısmarlayabileceğiniz mağazalar:

Camac Harps

Fransa'nın arp yapımcısı. Yenilikçi bir firma.

www.camac-harps.com

Sylvia Woods Harp Center

California'daki küçük bir arp mağazası olan Sylvia Woods genelde kelt arpı müzikleri üzerine yoğunlaşsa da klasik arp repertuarındaki çoğu kitap da bulunuyor, yine kelt arplarına ait mandal, akord anahtarı gibi aksesuarlar alınabilir.

www.harpcenter.com

Harp.com

Harp.com, Amerika'nın en büyük arp yapımcısı Lyon&Healy'nin internet üzerinden satış yaptığı web sitesi. Site Avrupa ve Amerika olarak ikiye ayrılıyor, Avrupa'dan verilen şiparişler İngiltere'den gönderiliyor. Bu site üzerinden arp, arp aksesuarları, arp notaları, albümler ve arp ile ilgili diğer her türlü alışverişi yapmak mümkün.

www.harp.com

Vanderbilt Music

Yine Amerika'da arp mağazası. Arp tellerimi genelde bu mağazadan alıyorum, ayrıca arp ile ilgili diğer mağazalarda bulunmayan bazı aksesuarlar burada olabiliyor. 

www.vanderbiltmusic.com

Virginia Harp Center

İkinci el arplara göz atmak için iyi bir adres, Amerika'nın büyük arp mağazalarından biri. Güvenilir bir mağaza olduğu için ikinci el arp alışverişini gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

www.vaharpcenter.com

Harpe Budin

Paris'in göbeğinde harika bir küçük arp mağazası. Zor bulunan antika arplar, Venus ve Aoyama marka arplar da satıyorlar. Çok geniş bir nota katalogları var ve Türkiye'ye gönderim de yapıyorlar. İkinci el arp için güvenilir bir adres.

www.harpebudin.com

L'Instrumentarium

Yine Paris'deki oldukça büyük bir arp mağazası. Ellerinde çok fazla arp modeli bulunduruyorlar, deneyerek arp almak için güzel bir adres.

www.harpe.com

Holywell Music

Londra'da bir arp mağazası. Geniş sayılabilecek bir nota katalogları ve Salvi ve Lyon & Healy arpları bulunduruyorlar.

www.holywellmusic.co.uk