• dersler4
  • dersler3
  • dersler2
  • dersler1

Arp dersleri

Arp ülkemizde gittikçe yaygınlaşıyor, ve daha fazla ilgili insan oldukça arpa ulaşmak da her geçen gün kolaylaşıyor. Arp çalmak benim çocukluğumda bana uzak bir hayal gibi geliyordu, halbuki şimdi bir çok hoca, kiralık arplar, ve arp kursları bile bulunuyor. Şimdi arp çalmak uzak bir hayal değil, ne de başlamak için çok geç. Orta yaşlarında bu güzel enstürmana başlayarak iyi seviyede çalan çok insan tanıyorum. Siz de arp çalmakla ilgileniyorsanız, bu konudaki sorularınız için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden benimle iletilime geçebilirsiniz. 

Arp kursu

Sadece ülkemizde değil, tüm dünyada arp, zengin insanlara özgü bir uğraşı olarak görülüyor. Bunu değistirmek, arp alacak durumu olmayan öğrencilerin de gelip arpı öğrenebileceği bir ortam yaratmaktan geçiyordu. Bu amaçla, 2011 yılında Saint Benoit Mezunlar derneği ile işbirliğinde, öğrencilerin arp sahibi olmadan da uygun fiyatlara arp öğrenebildiği, Türkiye'nin ilk arp kursunu başlattık. Malesef binanın tadilata girmesi sonucu EFMI ile işbirliğinde Notre Dame de Sion lisesine taşınan kursumuzda, önce öğrencilerin ders dışı çalışmasına izin verilmedi, daha sonra ise kurs tamamen kapatıldı.

Ingiltere'de eğitimimi tamamlayıp tekrar yurda döndükten sonra bu sefer kendi studyomda yeni bir arp kursu başlatmaya karar verdim. Böylece 2015 yılında yeni arp kursumuz hayata geçmiş oldu. Ülkemizde bu çapta ders verilen başka bir imkan yok.

Her kesimden insanın bu güzel enstrümanı deneme şansı olabilmesi için, arpa yeni başlayanlar için ilk dersim her zaman ücretsizdir. Yeni öğrencilerin uygun fiyatlı küçük arp edinmelerine yardımcı olmaktayım.

Hemen arp alamayacak olan öğrencilere kiralık arp imkanı sağlıyor ikinci el veya yeni arp satın almalarına da yardımcı oluyorum. Hiç arp alma yada kiralama imkanı olmayan öğrencilerim de oluyor, onların gelip çalışabilmesi için her zaman fazladan bir arp bulunduruyorum.